Küberterrorism ohustab sõna- ja väljendusvabadust?

classic Classic list List threaded Threaded
2 messages Options
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Küberterrorism ohustab sõna- ja väljendusvabadust?

OliverTiks
Täna tuli uudis, et Sony otsustas loobuda uue filmi "The Interview" linastamisest kinodes pärast küberrünnakut, millega lekitati veebi hulgaliselt korporatsiooni siseandmeid, ja ähvardust rünnata ka kõiki kinosid, kus nimetatud filmi näidatakse. See sundis suuri kinokette filmi linastamist edasi lükkama. Avalik saladus olevat, et rünnaku taga on Põhja-Korea küberjõud, sest film pilab selle riigi praegust liidrit. Uus komöödia pidi linastuma USAs jõulude ajal ja meil siin jaanuari lõpust alates.

Kuna pretsedent on loodud, siis võivad sarnased rünnakud tulevikus tavaliseks muutuda. Või mis teie arvate?
ss
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Küberterrorism ohustab sõna- ja väljendusvabadust?

ss
This post was updated on .
"Avalik saladus" on pigem meedia alusetu spekulatsioon. Tegu on pigem mõne Sony töötaja poolt lekitatud andmetega või kõige tõenäolisemalt andis mõni insider info oma häkkerist sõbrale kellel olid juba vahendid rünnaku korraldamiseks olemas. Vaadates infot mis sealt lekkis, siis rahulolematuid töötajaid peaks neil jätkuma.

Korduvad sarnased rünnakud nii või teisiti, see on paratamatus. Ei leia et selles tingimata midagi halba oleks kui suurkorporatsioonide luukeresid vahest kapist välja tõsta, ehk omab teistele sarnastele distsiplineerivat efekti.

Filmi välja laskmise ära jätmine on lihtsalt Sony PR tiimi hea töö, kogu diskussioon sealt avaldatud andmete üle on nüüd vait jäänud ja asendunud jutuga filmi ära jäämisest. Lisaks on film saanud väga palju tasuta promo, nii et kui see lõpuks välja tuleb siis peaks vaatajaskond kindlasti olema kasvanud.